Rozwiązania 3D: Wymienne panele do Twojego samochodu prosto z drukarki 3D


Japoński producent samochodów Daihatsu, podpisał właśnie umowę z amerykańską firmą Stratasys specjalizującą się w technologii druku 3D. Współpraca obu znanych firm zaowocowała stworzeniem bardzo interesującej oferty dla przyszłych nabywców modelu Daihatsu Copen, pozwalającej spersonalizować zewnętrzny wygląd auta.

Obecnie kupując nowe auto mamy bardzo szerokie możliwości personalizacji jego wnętrza, lecz niestety  znacznie mniejsze w zakresie wyglądu zewnętrznego. Japońska firma Daihatsu postanowiła więc zaoferować przyszłym nabywcom modelu Copen, znacznie szerszą możliwość dopasowania wyglądu auta do preferencji użytkownika dzięki zastosowaniom technologii druku 3D.

W tym celu nawiązano współpracę z amerykańską firmą Stratasys, zajmującą się realizacją zadań w zakresie  druku 3D. Pozwoliło to stworzyć szeroką ofertę wymiennych paneli wydrukowanych za pomocą drukarki 3D zdobiących przedni oraz tylny zderzak auta. Projekt o nazwie Effect Skins pozwala znacznie odmienić wygląd samochodu, bowiem do dyspozycji będzie 12 rodzajów paneli w 10 wersjach kolorystycznych.

Daihatsu ma nadzieję, że kiedy panele pojawią się w sprzedaży, co nastąpić ma już na początku przyszłego roku, na ulicach nie będzie dwóch tak samo wyglądających egzemplarzy modelu Copen.

ade07d8b3919d18a3674296d5c63684a

0f7f824c998063ec1e8d60c1fcdd7b06

Źródło: https://www.igo3d.com.pl/pl/blog/125-wymienne-panele-do-twojego-samochodu-prosto-z-drukarki-3d