Rozwiązania 3D: Strategiczny sojusz broadlinera oraz specjalisty – technologia 3D wkracza do Polski.


iGo3D Polska – największy specjalizowany dystrybutor rozwiązań 3D podpisał właśnie  kontrakt z AB S.A. – największym broadlinerem elektroniki w  Europie Środkowo-Wschodniej.
Grupa kapitałowa AB jest numerem jeden wśród dystrybutorów elektroniki w regionie CEE i jednym z największych dystrybutorów w Europie. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji oraz w wielu innych krajach Europy i świata, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii. Atutami AB są skala działania (największy dystrybutor w CEE), efektywna i skuteczna logistyka,  bezpieczne finansowanie oraz pełny dostęp do klientów – Partnerów – poprzez najlepszy zespół handlowy jaki istnieje na  polskim rynku dystrybucji.
Firma iGo3D jest specjalizowanym dystrybutorem rozwiązań druku 3D w Polsce. Wybiera najlepsze i sprawdzone oferty, doradza w wyborze odpowiedniego sprzętu. Posiada rozbudowaną procedurę badawczą, testuje wszystkie produkty w ofercie, dzięki temu dostarcza tylko pewne, optymalne i sprawdzone rozwiązania. iGo3D świadczy wsparcie przed- i posprzedażowe, posiada odpowiednie zaplecze techniczne oraz specjalistów w dziedzinie obsługi i serwisu drukarek 3D.
iGo3D to spora grupa z główną siedzibą w Hanowerze.  Jest jednym z największych dystrybutorów i liderów rozwiązań technologii 3D w Europie. Posiada swoje oddziały między innymi w takich krajach jak Niemcy czy Rosja, ale swoim działaniem obejmuje Szwajcarię, Holandię, Austrię i inne kraje. Zajmuje pozycję lidera na rynku niemieckim. iGo3D Polska, jako  oddział niemieckiego dystrybutora w Polsce w pełni korzysta z tego potencjału na naszym rynku.
Owocem tej strategicznej współpracy będzie profesjonalne wprowadzenie technologii 3D do Polski: szerzenie wiedzy na jej temat, pokazywanie możliwości i wykorzystania rozwiązań 3D w przedsiębiorstwach i w naszych domach – ale to wszystko przy 100% współpracy z Partnerami. Celem sojuszu jest budowa efektywnego i skutecznego kanału sprzedaży dla promocji rozwiązań 3D. iGo3D oraz AB chcą wspólnie  przybliżyć  technologie druku 3D w Polsce poprzez kanał Partnerski,
Dzięki  zintegrowanym działaniom iGo3D i AB S.A powstaje  kompletny i unikalny zespół: AB S.A odpowiada za logistykę, finansowanie oraz dostęp do klienta (baza AB liczy już ponad  16 000 lojalnych partnerów handlowych i jest największa w regonie CEE). Natomiast  iGo3D posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w obszarze rozwiązań 3D, profesjonalny serwis 3D, wsparcie techniczne przed- i posprzedażne oraz park maszynowy sprzętu 3D.
iGo3D wraz z AB wkrótce uruchomi cykl bezpłatnych szkoleń,  które pomogą „zrozumieć” drukarki oraz  przybliżą je każdemu użytkownikowi – a to wszystko przy współpracy z kanałem Partnerskim.