Rozwiązania 3D: Codename: Colossus to zabawka z drukarki 3D


Technologia druku 3D wdziera się do praktycznie każdej dziedziny przemysłu i teraz zaczyna skupiać się na produkcji zabawek. Dowodem na to, że technologia 3D ma przed sobą świetlaną przyszłość jest niezwykły, czołg Codename: Colossus zaprojektowany i wydrukowany na drukarce 3D przez Michaela Snga, producenta zabawek z Singapuru pracującego dla firmy Machination Studio.

Codename: Colossus to zabawka z drukarki 3D wzorowana na uzbrojeniu często spotykanym w japońskim anime. Jest to prawdziwa forteca bojowa o wysokości 20-cali, która potrafi się samodzielnie poruszać, wykorzystując do tego sześć potężnych odnóży. Wyposażono ją w masę wieżyczek, karabinów, działek, a nawet potężne działo skrywane pod pancerzem.

Model składa się łącznie z 400 ręcznie malowanych elementów wykonanych technologią druku 3D, z których znaczna część jest ruchoma. Ich poruszaniem się zajmują się serwomechanizmy sterowane przez kontroler Arduino, a dla dodatkowego efektu forteca jest podświetlana LED’ami, umieszczonymi w strategicznych miejscach.

Jeśli marzysz o zaprojektowaniu oraz wydrukowaniu za pomocą drukarki 3D własnej zabawki, zgłoś się do specjalizowanego dystrybutora drukarek 3D iGo3D Polska!

Nasi specjaliści pomogą przy wyborze odpowiedniego filamentu, materiału do druku 3D oraz dostosują do potrzeb odpowiednią drukarkę 3D.

 

Źródło: https://www.igo3d.com.pl/pl/blog/127-codename-colossus-to-zabawka-z-drukarki-3d