pvb social media


PvB to w sumie inicjały człowieka, który… nie istnieje. Może inaczej…To wytwór wyobraźni Tomasza Piotrowskiego, czyli założyciela i właściciela PvB. Idea powstania PvB jako firmy opiera się na przekonaniu, że można a nawet trzeba zdobywać przyjaciół dla firm i marek, które chcą wcielać w życie Filozofię Social Media. Od lat budowałem swoje relacje z róznymi ciekawymi i wartościowymi ludźmi na świecie korzystając z dostępnych narzędzi, które dziś są nazywane social media lub przekształciły się w społeczności.

A wszystko zaczęło się ponad 15 lat temu kiedy pracowałem w firmie RedBull. Zobaczyłem, że nawet firmy mogą tworzyć prawdziwe związki międzyludzkie i na ich bazie prowadzić swoją działalność z zyskiem (i sukcesem), bo przecież RedBull to dzisiaj wielka korporacja, w której prawdopodobnie nie zostało nic z tamtej wspaniałej organizacji z lat 90-tych).

Zaczęła we mnie kiełkować myśl, że organizacja przyszłości to firma, która słucha swoich Klientów i stara się z nimi tworzyć lepszy świat. Większość dzisiejszych firm nadal tkwi w przekonaniu, że Klient to głupi statystyczny Kowalski, któremu można wcisnąć każdy kit – wystarczy go odpowiednio opakować i sprzedać poprzez wyrafinowany (lub nie) marketing.

Klient to przecież statystycznie człowiek o znacznie niższym IQ niż większość średnia biurowa większości firm, ale czy to znaczy, że należy to wykorzystywać przeciwko niemu? Dlaczego firmy nadal nie chcą uwierzyć w udokumentowane badaniami fakty – ludzie chętniej kupują, gdy szczerze kochają markę, a ta marka jest wobec nich również uczciwa?

Po kilku doświadczeniach w różnych firmach i korporacjach postanowiłem zawalczyć o to w co wierzę. Stwierdziłem, że skoro świat należy do nas wszystkich to powinniśmy starać się jak najbardziej żyć w zgodzie ze sobą.

Tylko społeczności oparte na prawdzie są naprawdę wartościowe i przynoszą najwięcej korzyści długofalowo. Tworząc PvB postanowiłem przekonać firmy i marki by prowadziły szczere relacje ze swoimi Klientami. Wierzę, że to przyniesie im zarówno zyski jak i uznanie, którego wielu firmom i markom w dzisiejszym świecie brak. Ja to już sprawdziłem i wiem, że to działa. Jeżeli chcesz się o tym przekonać – zostańmy kumplami!

Zostaniemy kumplami?

 

www.pvb.com.pl

 .