Nieruchomości: Dlaczego warto kupować mieszkanie z pośrednikiem w Oławie?


Przy zakupie wymarzonego mieszkania zasięgamy informacji z różnych źródeł takich jak np. ogłoszenia sprzedażowe, artykuły prasowe czy po porostu zasięgamy języka wśród znajomych.

Istnieje jednak instytucja, która może nam pomóc przy zakupie, sprzedaży lub wynajmie mieszkania, a co dla klient najważniejsze osoba ta jest profesjonalistą w tym co robi – to pośrednik rynku nieruchomości.

Kim jest pośrednik?

Pośrednik na rynku nieruchomości to osoba przygotowana do zawodu i znająca rynek od podszewki. Każda osoba nazywająca się pośrednikiem nieruchomości musi być ubezpieczona – to w dużym stopniu podnosi jej wiarygodność co więcej – ubezpieczenie jest obowiązkowe. Dotyczy ono odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez działanie lub zaniechanie pośrednika (w razie niekorzystnej dla nas sytuacji będziemy mogli dochodzić odszkodowanie).

Wszystkie regionalne stowarzyszenia pośredników są zrzeszone w Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, która dba o przestrzeganie standardów jakości wykonywanych usług, podnosi swoje kwalifikacje oraz stoi na straży etyki zawodowej.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy?

Pośrednik jest traktowany jako ekspert. Dlatego taka osoba jako specjalista, przedstawi indywidualną ofertę, odpowie na każde pytanie kupującego, może przygotować dodatkowe analizy na prośbę klienta, doradzi, przygotuje niezbędne dokumenty, ale co najważniejsze nie narazi nas na straty.
Pośrednik ponosi odpowiedzialność za swoje działania, można go porównać do dobrego kierowcy, ma ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i nigdy z niego nie korzysta. Pośrednik jako specjalista wykonuje swoje działania najlepiej jak potrafi, bo ma świadomość, że w przeciwnym razie może mieć problemy. Poza tym pośrednik nigdy nie jest anonimową osobą. Pułapek na drodze do zakupu  nieruchomości jest wiele, Współpracując z pośrednikiem zaoszczędzimy czas i nie wykluczone, że również pieniądze.

Zadaniem pośrednika jest fachowe doradztwo oraz sprawne i szybkie doprowadzenie do transakcji sprzedaży kupna czy wynajmu nieruchomości, która jest zamiarem klienta.

 

Źródło: http://kompensor.pl/nieruchomoscidlaczego-warto-kupowac-mieszkanie-z-posrednikiem-w-olawie/